ÇİFT AÇILIM TANDEM FRENLİ ÇEKMECE RAYI

Zaman içerisinde, kullandığımız aletler çoğaldıkça çekmecelere olan ihtiyacımız da bir o kadar artıyor. Eskiden sadece evrak veya mutfak içerisindeki malzemeleri koyduğumuz çekmeceler, günümüzde evin veya ofisin en önemli alanlarından birini oluşturmakta.

Çekmecelerin yükü hem maddi hem de içerik olarak arttıkça, çekmece sistemlerinde de gelişmeler birbirini takip etmekte. Bugünkü yazımızda günümüz teknolojisinin sunduğu en yeni ve en önemli çekmece ray sistemi olan çift açılım tandem tipi frenli çekmece ray sistemini inceleyeceğiz.

Tek açılım tandem tipi frenli çekmece raylarına büyük oranda benzeyen bu sistemin önemli birkaç farkı da bulunmakta.

NEDEN ÇİFT AÇILIM TANDEM FRENLİ ÇEKMECE RAYI?

Bu çekmece ray sistemi, bir insanın çekmeceden bekleyebileceği her şeyi sunabilmekte. Üstelik bu istekleri sadece işlevsel olarak değil aynı zamanda dekoratif olarak da karşılamakta.

Görmeye alışık olduğumuz eski tip çekmece rayları gibi yandan değil, çekmece haznesine alttan monte edilen çift açılım tandem tipi frenli çekmece rayı, çekmece dışarı sürüldüğünde dışardan görülmez ve tıpkı tek açılım tandem tipi frenli çekmece rayında olduğu gibi havada duruyormuş hissi verir. Özellikle iyi bir mobilyayla birlikte kullanıldığında sonuç inanılmazdır.

Dekoratifliğinin yanı sıra işlevselliğiyle de dikkat çeken çift açılım tandem tipi frenli çekmece ray sisteminin akışkanlığı, piyasada bulabileceğiniz en iyi örnektir. Bu özelliği sayesinde ufak bir dokunuş ile çekmecenizi açabilir, yine ufak bir dokunuş ile tamamen kapatıp yerine oturmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik bu dokunuşu hem açılış hem de kapanış sırasında sonuna kadar sürdürmek zorunda değilsiniz.

Çift açılım tandem tipi frenli çekmece ray sistemleri, tıpkı bir akıllı telefon gibi çalışır ve dokunma hassasiyeti oldukça yüksektir.

Çekmecelerin içinin temizlenmesi veya yeniden düzenlenmesi, belirli aralıklarla gerekebilir. Eski çekmecelerde bu durum bir hayli zorken, çift açılım tandem tipi frenli çekmece ray sisteminin içerisinde bulunan ufak bir tuş yardımıyla, çekmecenizi rahatlıkla söküp tekrar takabilirsiniz.

Tandem tipi frenli çekmece raylarının tek dezavantajı, çekmecenin sonuna kadar açılamamasıydı ve durum kullanıcıları çoğu zaman teleskopik ray sistemlerine yönlendiriyordu. Ancak çift açılım tandem tipi frenli çekmece ray sistemlerinin getirdiği yenilik sayesinde artık hem tandem rahatlığını hissedebilecek hem de çekmecenizi sonuna kadar açarak tam verimiyle kullanabileceksiniz.

Montajı zor olan ve eli pek tornavida tutmayan kişilerin rahat bir şekilde yapamayacağı çift açılım tandem tipi frenli çekmece ray sistemi aynı zamanda piyasadaki en pahalı ray sistemidir. Çekmeceleri sık kullanıyorsanız ve açılıp-kapanmada yaşanan sürtünme- takılma gibi problemlerden rahatsızsanız biraz para ayırmanız gerekebilir.

tarafından admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir