MUTFAĞINIZDA YER AÇIN: EVYE ALTI MUTFAK DOLABI

İnsan ne yazık ki doyumsuz bir varlık ve hepimiz insanlığın bu genel özelliğinden nasibimizi alıyoruz. Örneğin cep telefonları ilk çıktığında akın ettikten sonra, her yeni modelde bu akınlar tekrarlandı ve tekrarlanmaya devam ediyor. Aynı durum ev içerisindeki eşyalarımız ve hacim özellikleri için de geçerli; Kıyafetlerimizi eski ufak dolabımıza sığdıramazken yeni alınan büyük dolapta da aynı sıkıntılar baş göstermeye başlayabilir.

Peki, ya mutfaklarımızda bu durumu nasıl yaşıyoruz?

Örneğin küçük bir evde yaşarken ve görece küçük bir mutfağa sahipken mutfak gereçlerimizi ve malzemelerimizi bir şekilde sığdırırken büyük mutfaklara sahip olduğumuzda da aynı sorun devam etmiyor mu?

Bunun sebeplerinden biri aç gözlülüğümüz olabilir ancak piyasada her gün yeni bir ürünün çıkması ve bu ürünlerin hayatımızı kolaylaştırıyor olması da önemli bir etken. Örneğin eski mutfağınızda blendır olmayabilirdi ancak bugün mutfağın vazgeçilmezlerinden biri olmuş durumda.

Neyse ki piyasada hayatımızı kolaylaştıracak ürünler çıktıkça, bu ürünlerin sıkışmadan yerleştirilebilmesi için de çözümler çıkıyor. Evye altı mutfak dolabı da bunlardan biri.

Mutfağın belki de hem en boş hem de en kullanışsız alanı olan evye altı genellikle menteşeli iki kapak vasıtasıyla kapatılır ve görece kaba gereçler buraya tepeleme konulur. Bir şekilde sığdırılan ürünlerin örneğin en alttakinin alınması ise tam bir cehennemdir.

Tasarımcılar, mutfak kullanıcılarının bu durumdan muzdarip olduğunu görmüş olacaklar ki evye altı mutfak dolabı sistemini ürettiler. Bu sistemin mantığı aslında çok basit. Evye altında kalan büyük boşluğa çekmeceler vasıtasıyla ölçülere göre bir dolap üretiliyor ve bu alanın da fonksiyonel kullanımına imkan sağlanmış oluyor.

Elbette her mutfağın evye boyu ve altındaki alan hacmi farklı olduğu için standart bir şekilde yapı marketlerde bulamayacağınız bu ürün için doğrudan sitemiz gibi hizmet veren üreticilere başvurmanız gerekir. Bu sayede hem ölçüler alınarak mutfak dolabı takımınıza ve evyenize tam uyumlu bir ürüne sahip olmanız sağlanır hem de bu alanı istediğiniz gibi tasarlama özgürlüğüne sahip olursunuz.

Her kişinin ihtiyacı, mutfaktaki kullanım aktifliği ve tarzına göre değişir. Kimi insanlar evye altı dolabını bakliyatlar için kullanacakken kimileri de temizlik ürünleri için kullanabilir ve bu kullanım farklılıklarına göre farklı tasarımlar, işlerinizi kolaylaştırabilir.

Siz de mutfak dolaplarınızın size küçük geldiğini ve mutfakta yeni bir alana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız en az bir çekmece grubu kadar daha yer açacak evye altı mutfak dolabı modellerini mutlaka deneyin.

tarafından admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir