TANDEM BOX FRENLİ ÇEKMECE RAYI ÖZELLİKLERİ

Çoğu zaman farkında olmasak da evimizdeki en büyük yardımcılardan biri çekmecelerdir. Salon vitrininden yatak odası konsoluna, tv ünitesinden mutfak dolabına ve ofis mobilyalarına uzanan bir yelpazede kendine yer edinen çekmecelerimiz, bu alanları hem düzenler hem de oldukça fonksiyonel kullanımıyla hayatımıza kolaylık sağlar.

Çekmece sistemleri çok eski zamanlardan beri kullanılsa da, herhangi bir sürtünme, takılma vb. problem yaşatmayan çekmece sistemleri özellikle ülkemizde son 10-15 yıldır tercih edilmeye başlandı. Bunun sebebi ise genel olarak gelişen mobilya sektörünün Avrupa standartlarına uyum sağlamasıydı. Bugün, bu uyumun neticelerinden olan ve evlerimize, özellikle çekmecelerimize ayrı bir hava katan tandem box frenli çekmece ray sistemlerini inceleyeceğiz.

Tandem box frenli çekmece ray sistemleri, diğer ray sistemleriyle benzerliklerinin yanı sıra birçok farklı seçenek barındırıyor. Piyasadaki en gelişmiş çekmece ray sistemi olan tandem tipinin farklı bir versiyonu olan bu sistemde, klasik tandemler gibi ray çekmece haznesinin altında değil yanında bulunuyor. Çekmecenizi iki yandan saran metal sistem, oldukça şık duruşuyla özellikle modern mobilyalarınıza çok güzel bir şekilde eşlik ediyor.

Tek açılım ve çift açılım tandem frenli ray sistemleri gibi tandem box da muazzam bir akışkanlığa ve hassasiyete sahip. Çekmeceyi çok ufak bir dokunuşla açıp kapayabileceğiniz gibi, sert hamlelerinizde de hem raylar hem çekmeceniz hem de mobilyanız zarar görmeden işlevini gerçekleştirebilir.

Çok basit bir şekilde çekmecenizi yerinden çıkarıp yeniden takmanıza el veren bu sistem sayesinde çekmecenizi dilediğiniz gibi düzenleyebilir, temizleyebilir ve yeniden yerine yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte çekmecenin sonuna kadar açılabilir olduğunu da unutmamanız gerekir. Bu sayede arkada boşluk ve kullanılmayan alan kalmaz ve çekmecenizden tam kapasite faydalanabilirsiniz.

BORDÖRLÜ TANDEM BOX FRENLİ RAY SİSTEMLERİ

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin tamamını içeren bordörlü tandem box sistemlerinin özelliği ise çok daha geniş hacimli çekmecelere ev sahipliği yapabilmesi. Özellikle hukuk bürosu gibi evrak işlerinin yoğun olduğu ofislerde veya mutfaklarınızdaki tencere, tava, bakliyat gibi büyük gereçleri koymak için tasarlanan bu sistem sayesinde çekmece algısı, 10-15 santimetrelik uzunluklardan sıyrılarak çok daha büyük hacimli bir alana ev sahipliği yapıyor.

tarafından admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir