TEK AÇILIM TANDEM FRENLİ ÇEKMECE RAYI ÖZELLİKLERİ

Çekmece sistemleri her geçen gün yenilerek hayatımıza kolaylıklar kazandırmaya devam ediyor. Evimizin veya ofisimizin en önemli alanlarından biri olan çekmeceler, bizi düzenli tutup hayatımızı kolaylaştırırken kimi zaman takılma veya yerine oturmama sorunlarıyla da hayatımızı cehenneme çevirebiliyor.

Özellikle eski tip çekmecelerde karşılaştığımız sorunlar yeni nesil ray sistemleri sayesinde artık karşımıza çıkmıyor. Hatta takılmadan ziyade otomatik frenleme sistemleri sayesinde de hem zamandan tasarruf ediyor hem de çekmecenin ve mobilyanın zarar görmesini önlüyoruz. Bugünkü konumuzda çekmece sistemlerinin en yenilerinden biri olan tek açılım tandem tipi frenli çekmece raylarını inceleyeceğiz.

Çekmece akışkanlığı konusunda en iyi modellerden biri olan bu sistem, ufak bir dokunuşla çekmecenizin rahat bir şekilde kapanmasını sağlar. Özellikle ofiste veya mutfak çekmecelerinde fazlasıyla işe yarayan bu rahatlık sayesinde çekmecelerinizi sık sık kullandığınız durumlarda bile sıkıntı yaşamazsınız.

Tek açılım tandem tipi frenli çekmece raylarının en önemli özelliklerinden biri de dekoratif olmasıdır. Klasik çekmecelerde olduğu gibi çekmece haznesinin yanında raylar bulunmaz. Çekmecenin altından monte edilen bu sistem sayesinde, herhangi bir ray veya sistem görünmez bu da çekmecenizin hava duruyormuş gibi görünmesini sağlar.

Yine çekmecenizin altında bulunan montaj noktaları, çekmecenin rahat bir şekilde çıkarılıp yeniden takılması için tuşlar barındırır. Bu tuşlara basarak çekmecenizi çıkarabilir, yeniden düzenleyebilir ve aynı rahatlıkla takabilirsiniz.

Elbette her gülün bir de dikeni bulunmaktadır. Tek açılım tandem tipi frenli çekmece raylarının da dezavantajları bulunur. Bunlardan en önemlisi çekmecenin sonuna kadar açılmasına imkan vermemesidir. Sistem alttan montajlı olduğu için çekmece sadece bir yere kadar açılabilir ve ortalama bir çekmecede yaklaşık on santimetrelik bir alan içerde kalır. Geniş bir çekmeceye sahipseniz dert etmeniz gereken bir sorun değildir. 10 cm’lik alana yine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz ancak dar hacimli çekmecelerde bu durum size sorun yaratabilir.

Teleskopik çekmece ray sistemlerine göre biraz daha pahalı olan bu sistemin montajı da yine teleskopik sistemlere göre daha zordur. Ancak akışkanlık, dayanıklılık ve dekoratiflik açısından piyasada bulabileceğiniz en iyi örneklerden biridir.

tarafından admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir