TELESKOPİK ÇEKMECE RAYI ÖZELLİKLERİ

Çekmece sistemleri gerek evimizi gerek ofisimizi gereksiz kalabalıktan kurtarırken bir yandan da düzenli olmamızın anahtarı. Ancak çekmece kullanımı sırasında sürtünmeden kaynaklı, özellikle eski tip çekmecelerde ortaya çıkan sıkıntılar hepimizi rahatsız etmekte. Sürtünme, takılma vb. problemlerden kurtulmak için geliştirilen yeni nesil çekmece rayı sistemleri ise, derdimize deva olacak gibi görünüyor.

Teleskopik çekmece rayı, yukarıda bahsettiğimiz sorunsuz çekmece sistemlerinden biri. Çekmecenin büyüklüğü ve taşıyacağı yüke göre iki ayrı tipi bulunan teleskopik çekmece raylarından biri 45 mm diğer ise 35 mm’dir. Çekmecenin içine koyduğunuz gereçler fazla ve çekmeceniz büyükse, 45 mm olanlarını rahat kullanım açısından öneriyoruz. Ancak klasik bir evrak veya mutfak çekmecesi için 35 mm olanlar hem daha kibar, hem daha ekonomiktir.

Neden Teleskopik Çekmece Rayı

Teleskopik çekmece rayları, çekmece haznesine yandan bağlanmak suretiyle monte edilir. İçerisinde bulunan bilyelerin üzerinde hareket eden raylar, son derece rahat hareket eder ve herhangi bir takılma, sıkışma durumu yaşanmaz.

Bu sistemin en önemli özelliklerinden biri ise tamamen açılabilmesidir. Bu sayede çekmecenin arka kısımlarına rahatlıkla erişilebilir. Bu durum, çekmece alanının tamamının kullanılmasını sağlar.

İçerisinde bulunan ve genellikle siyah renkte olan bir parçaya basıldığı takdirde çekmece rahatlıkla yerinden çıkarılabilir. Bu parçaya basılmadığı takdirde ise günlük kullanım sırasında çekmeceyi yerinden çıkarmak imkânsız denecek kadar zordur.

Montajı çok kolay olan teleskopik çekmeceler, bu konularda çok az bilgisi olan biri tarafından bile rahatlıkla yapılabilir. Yani evinizde veya ofisinizde bulunan çekmeceleri yenilemek istiyorsanız fazla masrafa girmeden, rahatlıkla satın alabileceğiniz teleskopik rayları edinerek sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Elbette günümüzde bir ürünü öne çıkaran, yıldızını parlatan durum onun dayanıklılığıdır. Teleskopik çekmece rayları, rahatlıkla uzun yıllar kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır.

tarafından admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir